8MM – 16MM FILMY

DIGITALIZUJEME NA FIMOVÝCH SCANEROCH

OBRÁZOK PO OBRÁZKU VO VYSOKOM ROZLÍŠENÍ

PREPIS KAZIET NA DVD

ZDIGITALIZOVANÉ NAHRÁVKY AJ VO VAŠOM MOBILE ALEBO TV

Zdigitalizované video je potom možné prekódovať do formátu H264 čo je bežný formát prehrávateľný na všetkých nových LCD televízoroch cez USB kľúč, počítačoch, tabletoch, ale aj mobiloch. Prekódovanie je časovo náročné a cena za každú začatú prekódovanú hodinu je 2,50,-€. Pri 4 hodinovej videokazete trvá samotná digitalizácia 4 hodiny a následné prekódovanie do formátu H264 pri tej najvyššej kvalite trvá na našom výkonnom počítači viac ako 8 hodín. Je možné celý proces urýchliť, znížiť kvalitu, na jedno DVD umiestniť aj viac ako 4 hodiny, ale to je všetko na úkor kvality čo neodporúčame. Na kvalite si dávame záležať a preto každý záznam prekódujeme v dvoch úrovniach za účelom dosiahnutia čo najvyššej kvality. Zároveň vám odstránime rušivé čierne okraje, ktoré boli súčasťou týchto starých technológií. Kapacita takéhoto záznamu pri tej istej kvalite je podstatne nižšia a preto aj samotná archívácia jednoduchšia.

PREVOD VHS KAZETY NA DVD

Video Home System (VHS) bol štandardom na nahrávanie analógového videosignálu. Záznamenával sa na magnetické páskové médium uchovávané v kazete. VHS vyvinula japonská firma JVC, ktorá ho uviedla na trh v septembri 1976. VHS kazeta meria približne 185x100x25 mm a obsahuje pás široký 12,7 mm. Ten sa počas nahrávania alebo prehrávania posúva v základnom režime SP rýchlosťou 23,4 mm/s. Na jednu videokazetu je možné uložiť aj 300 minút záznamu. Medzi odvodené formáty od VHS patrí S-VHS (Super-VHS), ktorý sa vyznačuje lepším spracovaním farieb a lepšou ostrosťou.

PREVOD VHS-C, S-VHS-C, VIDEO 8, HI8, DIGITAL 8, MINIDV A 8 MM FILMOV NA DVD

VHS-C, S-VHS-C je analógová páska VHS, S-VHS menších rozmerov. Tým, že je umiestnená v menšej kazete, umožnila výrobcom skonštruovať podstatne menšie kamery. VHS-C páska má kvalitu záznamu rovnakú s VHS. S-VHS-C páska ma kvalitu rovnakú s S-VHS.

Video 8 je analógová páska podobná videokazetám VHS. Kvalita záznamu je na tej iste úrovni ako pri VHS alebo VHS-C kazetách. Kapacita videopásky môže byť až 120 minút.

Video Hi8 je opäť analógová páska konkurujúca formátu S-VHS. Rozmery pásky sú rovnaké s Video 8. Kvalita záznamu je však na vyššej úrovni tak ako je to pri S-VHS. Zariadenia prehrávajúce Hi8 môžu prehrávať aj pásky Video 8, naopak to však nie je možné.

Digital 8 je digitálny formát pásky. Tento digitálny formát uviedla firma Sony v roku 1999. Rozmerovo je páska zhodná s Video 8 a Hi8. Rozdiel je len v tom, že záznam už nie je analógový ale digitálny. Kapacita videokazety môže byť 90 minút.

MiniDV je digitálny formát pásky. MiniDV kazety sú z vyššie uvedených najmenšie. Ich rozmery sú 65 x 48 x 12 mm. Záznam na týchto páskach je zo všetkých uvedených kaziet najkvalitnejší. Pásky sú vyrábané v kapacitách od 60 do 120 minút.

Prevod 8mm filmov realizujeme skenovaním filmov v reálnom čase prostredníctvom digitálnej videokamery zabudovanej priamo v premietačke. V prípade požiadavky je možné video ozvučiť podľa požiadaviek, prípadne pridať váš nahovorený komentár.

CENNÍK DIGITALIZÁCIE VIDEOPÁSOK A DOPLNKOVÝCH SLUŽIEB

Digitalizácia videokaziet Cena Jednotka
Prevod (digitalizácia) VHS videokazety na DVD (v cene dvd + obal) 9 € ks
Prevod (digitalizácia) VHS-C, Hi8, Video8 na DVD (v cene dvd + obal) 9 € ks
Prevod (digitalizácia) Digital8, MiniDV na DVD (v cene dvd + obal) 9 € ks
Prevod (digitalizácia) 8mm, Super 8 filmu na DVD (v cene dvd + obal) 1,50 € min
Prevod (digitalizácia) 8mm, Super 8 filmu na USB (skenovanie políčok do HD rozlíšenia) 3 € min
Doplnkové služby – Ukladanie záznamov, vytvorenie kópie a dlhodobá archivácia Cena Jednotka
Kópia jednovrstvového DVD (DVD-5 4,7 GB) s papierovým obalom 1 € ks
Kópia dvojvrstvového DVD (DVD-9 8,5 GB)s papierovým obalom 2 € ks
Uloženie záznamov na vlastný pevný disk, flash disk, pamäťovú kartu 1 € ks
Uloženie záznamov na naše Internetové úložisko a zaslanie odkazu na stiahnutie 1 € 1 GB
Archivácia záznamov na našich serveroch. V prípade strady DVD vám zašleme kópiu. Ročný poplatok. 1 € 1 GB
Doplnkové služby – Strih, úpravy, efekty, DVD menu, remastering, upscaling, prekódovanie… Cena Jednotka
Prekódovanie do H264 pre SMART TV, TABLET, MOBIL, PC… 2,50 € hod
Vytvorenie jednoduchého strihu podľa priania zákazníka 0,10 € min
Profesionálny strih, úpravy, efekty, ozvučenie, remastering, upscaling… dohodou ks
Doprava a platba Cena Jednotka
Osobné prevzatie a platba na našom odbernom mieste 0,00 € objednávka
Slovenská pošta / Platba vopred na účet 2,90 € objednávka
Slovenská pošta / Dobierka 4,40 € objednávka